Krok 5: zwiększaj stres

Kiedy opanowałeś krok 4., czas na krok 5. Co będzie dalej?

W przypadku rozmowy z szefem może to być na przykład porozmawianie o trudniejszym problemie. Może na tym etapie jeszcze nie o podwyżce albo awansie – lecz o czymś łatwiejszym. Ważne, abyś robił to z poczuciem pewności siebie. A tą tworzysz dzięki małym krokom – regulacji oddechu, używaniu przepony, uważności na swoje uczucia, koncentracji na pozytywnej stronie sytuacji, uświadomieniu sobie siły swojego ciała.

Stopniowo zwiększaj obciążenie – tak, aby Twoja pewność siebie rosła z dnia na dzień. Kiedy w końcu poprosisz o podwyżkę czy awans albo przeprowadzisz trudną rozmowę, z którą od dawna zwlekałeś – czas poszukać czegoś trudniejszego. Szukaj stresu! Tylko w ten sposób zyskujesz pewność siebie. Po pewnym czasie zauważysz, że trudno znaleźć Ci już jakieś sensowne wyzwania w sytuacji, w której się znalazłeś. Z wszystkim sobie świetnie radzisz, czasami nawet pojawia się nuda.

Czym się teraz zajmiesz?

Pewnie życie pokaże, czego potrzebuje pewna siebie osoba.

Jestem Ci jeszcze winien dokończenie historii o dyrektorze finansowym. Po jego powrocie z wakacji został wezwany przez zarząd, dostał stanowisko dyrektora kontrolingu w centrali (nie wrócił do oddziału) z wyższą pensją (i zachował 3 poprzednie pensje). Nie zdążył przygotować CV. Najwyraźniej doceniono jego umiejętność budowania zespołu i długofalową perspektywę i w porę zorientowano się, kto na całej sytuacji najbardziej by stracił.

Pewność siebie to kompetencja, którą ćwiczymy w ramach warsztatów Pewność siebie: budowanie wewnętrznej siły. Jeżeli masz ochotę popracować ze mną nad nią – zapraszam. Uświadomisz sobie gdzie leżą Twoje silne strony w 4 obszarach zarządzania energią życiową i jak je dalej rozwijać (jedną z nich jest Twoja misja). Uświadomisz sobie jakie bariery stoją na drodze do lepszej wydajności i poczucia satysfakcji. Stworzymy wizję nowej jakości Twojego życia oraz plan sukcesywnego wprowadzania nowych rytuałów i tworzenia nowych nawyków w myśl zasady, że dobry nawyk to taki, który sam o sobie przypomina.

Rekomendowane artykuły