Monika Podgórska

pomysłodawczyni, autorka projektu

Magister pedagogiki, coach, trener biznesu, szkoleniowiec, wykładowca, mediator Od 1992 pracuje  pomocy społecznej tj. przez 18 lat prowadziła Dom Dziennego Pobytu dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym, a od 2011 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Częstochowie.  Autorka wielu projektów dotyczących pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Od 2006 roku prowadzi zajęcia z zakresu mediacji i negocjacji, coachingu, terapii rodzin, warsztatów edukatorskich oraz technik pracy grupowej czy terapii zajęciowej na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. J. Długosza w Częstochowie. Od 2007 roku w ramach prowadzonej działalności gospodarczej tj. Monika Podgórska Ośrodek  IMPULS prowadzi mediację, szkolenia, konsultacje, coaching oraz warsztaty. Od 2003 związana ze Stowarzyszeniem YAVA w Częstochowie, którego od 2013 roku jest Prezesem.


Mateusz Hadryś

współautor projektu

Z wykształcenia specjalista ds. działalności marketingowej przedsiębiorstw, obecnie kończy studia magisterskie z zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach należących do grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu i Plusa. Od 2020 roku związany jest ze Stowarzyszeniem YAVA gdzie zaczynał pracę jako asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje jako trener pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej YAVA. W ramach własnej działalności gospodarczej zajmuje się marketingiem internetowym i szkoleniami. Dąży do tworzenia i optymalizowania procesów ułatwiających pracę sobie i innym. Lubi wyzwania, a szybkość i kreatywność działania doskonale przekłada się przy realizacji zadań projektowych.


Sylwia Dąbrowska

Pedagog, coach, trener biznesu i rozwoju z ponad 16-letnim doświadczeniem. Szkolę zespoły projektowe oraz sportowe, doskonalę ich kompetencje i wspieram je w skutecznej komunikacji. Skutecznie łączę wiedzę i umiejętności z obszaru sportu i biznesu. Motywuję przedsiębiorców i liderów do budowania szeroko rozumianej przewagi konkurencyjnej opartej na autentyczności. Jestem specjalistą w zakresie Inteligencji Emocjonalnej, facylitacji zespołów i team buildingów.


Aleksandra Skwara

Psycholog, psychoterapeuta, mediator rodzinny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oferuje kompleksową pomoc psychologiczną dla rodzin i par dotkniętych kryzysem. Specjalizuję się w psychoterapii par. Oferuję wsparcie w konflikcie okołorozwodowym. Pomagam opracować Rodzicielski Plan Wychowawczy.


Joanna Szeluga

Najkrócej opisałabym swoją pracę jako organizowanie doświadczenia i towarzyszenie w rozwoju,
w zmianie. Jako psycholog – inspirację czerpię z psychologii pozytywnej i wypracowanych przez nią teorii i narzędzi dotyczących spełnionego życia. Bycie coachem to wspieranie w dążeniu do zmiany. To bycie w drodze Klienta i z Klientem. Jako trener – prowadzę warsztaty dotyczące przywództwa, komunikacji, emocji, stresu i kreatywności.


Joanna Kaczmarczyk

Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Opolskiego oraz podyplomowych studiów coachingu w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Prowadzi coachingi dla średniej i wyższej kadry managerskiej. Specjalizuje się w coachingach grupowych i zespołowych z wykorzystaniem narzędzi coachingowych Ponts of You i The Coaching Maps (proces cochingowy układany jest na podstawie diagnozy potrzeb szkoleniowych), a także w executive coachingu, business coachingu i life coachingu.