Projekt „Planer Mojego Życia” współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego​

Work-life-balance ma przynosić korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawcy. Poprzez stworzona stronę „Planer mojego życia” chcemy pokazać, że taka równowaga jest możliwa, a przynajmniej próba wprowadzenia określonych zmian w miejscu pracy nie generuje dodatkowych kosztów dla pracodawcy. 

Na portalu chcemy pokazać jak osiągnąć równowagę pomiędzy życiem prywatnym, a praca zawodową. Będzie to pewnego rodzaju forma kursu, gdzie uczestnik będzie w zależności od potrzeb sięgał po ćwiczenia, z których w danym momencie będzie chciał skorzystać. Z pewnością osoby biorące udział w niniejszym kursie pragną, aby ich życie zmieniło się na lepsze, oczekują pozytywnych i jednocześnie konstruktywnych zmian. Kurs będzie można wykonywać w dowolnym dla siebie czasie i korzystać z modułów wg własnego uznania. Podejście zaprezentowane w niniejszym „opracowaniu” różni się zasadniczo od  indywidualnej pracy z coachem/trenerem. Po pierwsze nie ponosimy kosztów finansowych,  jedynym jego minusem jest to, że opiera się na całkowitej szczerości wobec siebie. To uczestnik musisz kontrolować swoje postępy – gdyż trenera fizycznie przy nim nie będzie. Kurs zapewnia szereg świetnych narzędzi i technik ułatwiających skuteczne zarządzanie swoim życiem, a w konsekwencji przybliża sukces ale wymaga również zastanowienia nad samym sobą i dogłębnego wejrzenia we własne Ja. Każdy rozdział kończy się zadaniami trenera, którego zaleceń należy sumiennie przestrzegać.

Nie zawsze udaje się do zachowania równowagi pomiędzy swoim życiem prywatnym a pracą zawodową. Nie zawsze udaje się to, ale przecież trening czyni mistrza! Uczestnik/czka sam analizuje  swoje wyniki w poszczególnych sferach i decyduje, co jeszcze mógłby/mogłaby zrobić, aby pokonywać skutecznie przeszkody na drodze do zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia i życia w zgodzie z samym/ą sobą.