Każdy ma swoją historię i historia każdego z nas jest ważna. Nie ma znaczenia, kim są twoi przyjaciele, do jakiej szkoły chodzisz, jakie masz oceny ani czy twoje życie wygląda tak, jak chcesz. Twoja historia jest twoja i tylko twoja.

 Weź kartkę i utwórz listę wspomnień, które wg Ciebie są ważne. Uwzględnij tam np. Twoje sukcesy ale i porażki, miłe ale i smutne wydarzenia, rozpoczęcie nauki, zmiany szkół, poznanych przyjaciół, miłosne rozterki, szkolne sukcesy i porażki, ważne wydarzenia, które miały miejsce w Twojej rodzinie (zarówno te dobre, jak i niekoniecznie dobre).

A teraz narysuj poziomą linię, która będzie Twoją linią czasu. Na jej lewym końcu zaznacz „zero” (dzień Twoich narodzin), na prawym końcu liczbę oznaczającą Twój wiek. Całość podziel na odpowiednią liczbę równych odcinków, oznaczających przeżyte lata (czyli – jeśli masz np. 15 lat, podziel linię na 15 równych odcinków).

Teraz zaznacz na linii wszystkie wynotowane ważna zdarzenia z Twojego życia, umieszczając je tak, by nad linią były zdarzenia pozytywne, a pod linią te drugie. Zaznacz, ile miałeś lat, gdy dane zdarzenie wystąpiło.

Gdy już to uczynisz, spójrz z pewnej odległości na Twoją linię czasu. Jakie wnioski wyciągasz, co zauważasz? Czego jest więcej? Jakie uczucia towarzyszą Ci, gdy się temu przyglądasz?

Rekomendowane artykuły