Bardzo ważnym elementem dobrostanu jest uznanie dla naszych osiągnięć, poczucie satysfakcji i zadowolenia. To poczucie może mieć żródło na zewnątrz, kiedy to inni doceniają naszą pracę, chwalą nasze działanie, korzystają z naszych rozwiązań czy pomysłów. Może mieć też źródło wewnątrz nas. Może płynąć z poczucia wykonania „dobrej roboty”, albo działania ważnego i wymagającego dla nas. Nie ważna jest tu obiektywność. Dla jednego z nas nauczenie się jazdy na rolkach nie jest niczym niezwykłym, a dla niektórych jest to ogromne osiągnięcie.

Ćw. 1 Lista osiągnięć

Zrób sobie podsumowanie Twoich dotychczasowych osiągnięć. Niech będą to zdarzenia, w których zrobiłeś/aś coś ważnego dla Ciebie, być może przekroczyłeś/aś jakąś strefę komfortu, włożyłeś wysiłek w to działanie.

Ćw. 2

Wykorzystując listę stworzoną w pierwszym ćwiczeniu zastanów się jakie umiejętności i zasoby wykorzystałeś w tym osiągnięciu. Co potrafisz, jakie masz zasoby? I też czego nauczyłeś się pracując nad tym osiągnięciem?

Joanna Szeluga

Najkrócej opisałabym swoją pracę jako organizowanie doświadczenia i towarzyszenie w rozwoju,
w zmianie. Jako psycholog – inspirację czerpię z psychologii pozytywnej i wypracowanych przez nią teorii i narzędzi dotyczących spełnionego życia. Bycie coachem to wspieranie w dążeniu do zmiany. To bycie w drodze Klienta i z Klientem. Jako trener – prowadzę warsztaty dotyczące przywództwa, komunikacji, emocji, stresu i kreatywności.

Rekomendowane artykuły