Twoja najbliższa przyszłość – ćwiczenie

Znajdź dobry moment na zatrzymanie się. Weź kartkę i długopis. Pomyśl o przyszłości, jak chcesz aby wyglądała? Opisz swoją idealną (niedaleką) przyszłość, opisując wszystkie aspekty życia – pracę, relacje z rodziną i przyjaciółmi, zdrowie, swoje pasje itp.

Korzystając z dowolnej formy rejestratora dźwięku (może to być dyktafon w  smartfonie), przeczytaj napisany przez ciebie scenariusz twojego przyszłego życia, wyrażając swoje emocje, podekscytowanie i energię podczas realizacji swoich kolejnych celów. 

Za każdym razem, kiedy twoja motywacja będzie słabła, kiedy będziesz czuł się zagubiony i zniechęcony, odsłuchaj to nagranie, aby zmotywować do drobnych zmian w kierunku realizacji swoich marzeń.

Aleksandra Skwara

Psycholog, psychoterapeuta, mediator rodzinny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oferuje kompleksową pomoc psychologiczną dla rodzin i par dotkniętych kryzysem. Specjalizuję się w psychoterapii par. Oferuję wsparcie w konflikcie okołorozwodowym. Pomagam opracować Rodzicielski Plan Wychowawczy.

Rekomendowane artykuły